Loading...
SUNRISE2019-06-05T09:17:05+01:00

Akcja SUNRISE ( adopcja na odległość ) została rozpoczęta ok. 20 lat temu przez małżeństwo ze Szwecji.

Po wizycie w Ugandzie widząc ogrom potrzeb a przede wszystkim pozbawione jakichkolwiek środków do życia dzieci, postanowili w miarę swoich możliwości odpowiedzieć na te potrzeby. Sunrise oznacza „wschód słońca” chcieli przez to pokazać, iż działanie to może zapoczątkować nowy rozdział w życiu dzieci pozbawionych opieki i wszelkiej pomocy.

Uganda jest bardzo biednym krajem, różnice między tymi którzy posiadają środki do życia i pracę a tymi, którzy nie posiadają prawie nic są ogromne. W jednym mieście można widzieć ogromne domy z basenami i służbą, a na następnej ulicy umierających ludzi. Wiele osób jest zarażonych wirusem HIV co potęguje jeszcze problemy.

Dzieci osób, które są chore, bez jakiejkolwiek pomocy nie maja szans na przeżycie. Gdy umierają rodzice i rodzina jedynym środkiem na przeżycie jest prostytucja. To natomiast prowadzi do zarażenia i szybkiej śmierci.

Widząc te warunki małżeństwo to zdecydowało się szukać sponsorów dla dzieci pozbawianych opieki w szczególności, gdy straciły rodziców z powodu AIDS. Osoby w Szwecji płaciły na utrzymanie dziecka w Ugandzie, zapewniając tym samym naukę i opiekę nad tym dzieckiem. Po jakimś czasie, gdy ta służba się rozwinęła zawiadywanie nad tą pracą przejął KOŚCIÓŁ w Szwecji z miejscowości OREBRO

Do tej pory opieką objęto ok. 1000 dzieci. Oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb ale wszystko ma swoje małe początki. Od kilku miesięcy przy współpracy z Kościołem ze Szwecji rozpoczęliśmy tą akcję także w Polsce. Do tej pory mamy około 200 sponsorów. Osoby w Polsce płacą na jedno dziecko 90 zł miesięcznie. Ta kwota pozwala na utrzymanie dziecka w Ugandzie. Dzięki tym środkom dziecko ma pieniądze na wyżywienie, opiekę medyczną i szkołę. W Ugandzie wszystkie szkoły są płatne.

Gdy ktokolwiek zdecyduje się być sponsorem dziecka w Ugandzie, nazywamy to „adopcją na odległość”. Trzy razy do roku sponsor otrzymuje informacje o działalności SUNRISE w Afryce a raz do roku informacje o swoim dziecku, wraz z aktualnym zdjęciem. Zapewniamy, że każda kwota otrzymana od sponsora jest wysyłana w pełnej wysokości do Ugandy na potrzeby dziecka. Wszystkie dodatkowe koszty takie jak konto bankowe, papier, przelewy itp. pokrywane są ze środków kościoła. Każdy sponsor może mieć pewność, iż jego pieniądze w 100% dotarły do potrzebującego dziecka.

W tym wszystkim pokazałem wam, że tak pracując, należy wspierać słabych i pamiętać na słowa Pana Jezusa, który sam powiedział: Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać.

Dzieje Apostolskie 20:35

Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy. Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony

Przypowieści Salomona 11,24-25

Błogosławiony jest człowiek życzliwy, gdyż udziela ze swojego chleba ubogiemu (dzieli się chlebem z biednym)

Przypowieści Salomona 22,9

Kontakt

Niech to mądre stwierdzenie pomoże wam podjąć decyzję o pomocy dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.Osoby chętne do uczestniczenia w akcji SUNRISE proszone są o kontakt z Kościołem Zielonoświątkowym w Giżycku.

[contact-form-7 404 "Not Found"]