Nazywam się Charles Kiganda, mam 23 lata, jestem studentem drugiego roku Budownictwa Lądowego w Buganda Royal Institute.

Kilka lat temu moja nieżyjąca już matka (Namukasa Fatuma) i moja młodsza siostra Nabawanuka Benita były bardzo chore. Ojciec nas opuścił, gdy dowiedział się, że ja, moja mama i siostra byliśmy nosicielami wirusa HIV. Ze względu na częste choroby, mama i siostra zostały włączone do programu badawczego o nazwie zapobieganie przenoszeniu choroby z matki na dzieci. Robiono nam różne badania krwi i wyniki badań potwierdziły, że wszyscy byliśmy nosicielami HIV. Ponieważ moja matka i siostra miały bardzo niski wynik CD4, aby zwiększyć ich odporność wprowadzono natychmiast ARV. Natomiast dla mnie zapisano Septrin, bo mój wynik CD4 był bardzo wysoki.

Sunrise przyszło nam z pomocą w czasie, gdy straciliśmy już nadzieję. Moja matka nie miała żadnego źródła dochodu. Sunrise zapłaciło nasz czynsz, zapewniło pomoc medyczną, a także zostaliśmy zapisani do szkoły. Cieszę się, że moja siostra Benita jest również w szkole.

W dniu 23 sierpnia 2013 roku, nasza matka zmarła. Jej śmierć była dla nas bardzo bolesną chwilą. Później zrozumiałem, że życie musi toczyć się dalej, kontynuowałem więc studia z pomocą Sunrise. Wyróżniałem się na studiach na wielu poziomach. Studiując realizuję swoje marzenia o byciu w przyszłości wybitnym inżynierem. Również moim dwóm młodszym siostrom dobrze idzie w szkole.

Zawsze modlimy się za naszych drogich sponsorów. Dziękujemy za wasze nieustające wsparcie wobec osieroconych i zagrożonych dzieci w Ugandzie. Niech Wszechmogący błogosławi wam obficie.

Niech żyje Sunrise, niech żyją nasi Sponsorzy!

Pozdrowienia

Kiganda Charles

Nr. 547