Jak co roku podopieczni Sunrise z dużym podekscytowaniem i radością czekali na zabawę świąteczną. Wzorem lat ubiegłych świętowaliśmy z dziećmi Boże Narodzenie i przygotowaliśmy im paczki, które mogły zabrać ze sobą do domu.

 

Po raz pierwszy zabawa odbyła się w dwóch terminach dla różnych grup wiekowych: 7 grudnia – dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz 10 grudnia – dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Dzięki temu mogliśmy poświęcić dzieciom     i młodzieży więcej uwagi, nawiązać z nimi głębszy kontakt – bardziej indywidualny.

Pierwsze dzieci pojawiły się już o 730.  Dzieci z wyspy Bussi dotarły na miejsce dzięki wynajętym przez nas łodziom i autobusom. Rozpoczęliśmy o 930 modlitwą i uwielbieniem. Dzieci dzieliły się swoimi obawami i nadziejami. Później przyszedł czas na wspólne gry i zabawy oraz pyszny posiłek. Wielu z naszych podopiecznych nie je na co dzień mięsa, nie pije napojów gazowanych a tego dnia mogły najeść się do woli. Na koniec był tort i paczka żywnościowa dla każdego dziecka.

Dla wielu dzieci było to ogromne, wyjątkowe przeżycie i cieszyły się, że mogły spędzić trochę czasu ze sobą, z nami.

Jesteśmy wdzięczni każdemu sponsorowi za datki na ten cel. Bez Was nie bylibyśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia. Dzięki Wam mogliśmy doświadczyć „dotyku miłości”, który wniósł wiele radości w życie dzieci i ich rodzin.